Ulusal Genç Solist Yarışması

Tanıtım Videosu

Yarışmaya ilgi ve katkılarınız için teşekkürler.
Yorum ve önerileriniz için lütfen iletişime geçin:
info@alsancakrotary.org

Genç Profesyonel Kategorisi

FİNAL/GALA
(Halka açık, ücretsiz)

9 Şubat 2023 Perşembe
Saat 20:00
AASSM Büyük Sahne

Son Başvuru:
19 Ocak 2023 Perşembe, saat 19.00

Başvuru Formu için Tıkla

Üniversite Kategorisi

FİNAL
(Halka açık, ücretsiz)

8 Şubat 2023 Çarşamba
Saat 19:00
İZDOB-Elhamra Sahnesi

Son Başvuru:
19 Ocak 2023 Perşembe, saat 19.00

Başvuru Formu için Tıkla

15. Genç Solist Yarışması Kazananlar

Genç Profesyonel Kat. Birincisi

Berke TÜKENMEZ

Üniversite Kat. Birincisi

Metehan KÖKLÜ

Genç Profesyonel Kat. Necdet Aydın Özel Ödülü

Doğan CEM

Üniversite Kat. Necdet Aydın Özel Ödülü

Güneş ULUÇAY

Jeanette Thompson Özel Ödülü

Görkem İbrahim ÖZCAN

Sezgin HAMIZOĞLU

Önceki Yarışma Siteleri

2018201920202021

Yarışma Sonuçları

Tıklayın

Ödül ve Burslar

Tıklayın

Jüri Başkanı'nın Mesajı

Ülkemizin ve ülkemize ait değerlerin yeterince ve etkin olarak gün yüzüne çıkarılmadığı düşüncesinden hareketle, "ne yapılmalı - ne yapılabilir" sorusuna bir mini yanıt vermek adına Ulusal Genç Solist Yarışması adıyla geçtiğimiz yıllarda bir yarışma yapılmıştır. Bu yıl 15. incisi düzenlenmektedir.

Bu yarışmayı yapmaktaki temel amacımız, ülkemizin zor koşullarda yetiştirdiği değerli genç sanatçıların, ülkemiz ve kentimiz sanatseverlerine tanıtılmasına yardımcı olmak ve onlara bir takım olanaklar sağlayarak özendirmek, daha da ileri düzeye ulaşmaları için katkı koymaktır.

Bu yarışmayı kurumsallaştırmak yalnızca Alsancak Rotary Kulübü'nün çabalarına bağlı olmayıp, öncelikle müzik eğitimi veren kurumlar, halkımızın beğeni düzeyini yükseltme görevini üstlenmiş olan sanat kurumları ve elbette ülkemiz ve kentimizin sanatseverlerinin çabaları ile mümkün olacaktır.

Bu yıl yarışmamızı  onbeş yıl önce bu yola kulübümüz ile birlikte çıktığımız ve ilk sekiz yıl yarışmamızın "Jüri Başkanlığı" nı yaparak bize büyük katkılar sağlamış, 9 Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarında Şan eğitmeni olarak çalıştığı yıllarda pek çok öğrenci yetiştirmiş, yarışmada tanıştığı ülkemizin dört bir yanından gelen genç yarışmacılara yurt dışında kariyer yolculuklarında yardım ve önderlik etmiş değerli dostumuz Prof. Jeanette Thompson onuruna gerçekleştirecek ve onun adına bir özel ödül de vereceğiz.

Yarışmaya ülkemizdeki müzik eğitim kurumlarında öğrenim görmekte olan veya mezun olmuş gençlerin katılması, ülkemizin aydınlık geleceği adına en büyük dileğimizdir. Bu yarışmayı düzenlerken, çok önemli katkılarda bulunan İzmir Devlet Opera ve Balesi'ne,  İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne ve Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'ne ve Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Uzun yıllardır yarışmamızda bizimle aynı heyecanı duyarak İzmir Devlet Opera ve Balesinin kurucu Müdürü, Rejisör, Eğitmen, Türk Operasının duayen sanatçılarından Necdet Aydın adına iki kategoride yarışan gençlerimize ‘Sahne Yorumu Özel Ödülü ’ veren Aydın ailesine de şükranlarımızı sunarız.

Jüri Başkanı
AYTÜL BÜYÜKSARAÇ