Sonuçlar

Üniversite Kategorisi Kazananlar


Birinci: UĞUR YILMAZ, bas

İkinci: FAİK MANSUROĞLU, bariton

Üçüncü: SELİN UZUN, soprano


Necdet Aydın Sahne Yorumu Özel Ödülü

CEREN GAMZE DÜŞKÜN, Soprano

Genç Profesyonel Kategorisi Kazananlar


Birinci: EZGİ KARAKAYA, mezzosoprano

İkinci: TOLGA SİNER, counter-tenor

Üçüncü: BURAK KUL, bariton


Necdet Aydın Sahne Yorumu Özel Ödülü

DOĞUKAN ÖZKAN, bas

Üniversite Kategorisi Finalistler

İLKİN ALPAY, soprano
BENGİSU ÇİMEN, soprano
CEREN GAMZE DÜŞKÜN, soprano
SELİN UZUN, soprano
FAİK MANSUROĞLU, bariton
UĞUR YILMAZ, bas

Genç Profesyonel Kategorisi Finalistler

EZGİ KARAKAYA, mezzosoprano
ÇİĞDEM YILMAZ, mezzosoprano
TOLGA SİNER, counter-tenor
BURAK KUL, bariton
DOĞUKAN ÖZKAN, bas

Üniversite Kategorisi Yarı Finalistler


1. ŞAHİNGÖZ, Yunus Emre, bas (Lisans 2)
Halévy (La Juive) “Si la Rigueur et la vengeance”
Tchaikovsky – Inmitten des balles 
Özlem EBESEK, piyano

2. KARAOĞLANOĞLU, Ramazan, bariton (Lisans 1)
Mozart (La Clemeza di Tito) “Tardi S’avvede”
Marcello – Il mio bel foco
Özlem EBESEK, piyano

3. UZUN, Selin, soprano (Lisans 2)
Rossini (Il signor Bruschino) “Ah donate il donate il caro sposo”
Bellini (I Capuletti) “Oh!Quante volte…
Özlem EBESEK, piyano

4. ÇİMEN, Bengisu, soprano (Lisans 3)
Mozart (Le Nozze di Figaro) “Porgi Amor”
Donizetti – La Zingara
Özlem EBESEK, piyano

5. KARAOĞLANOĞLU, Burak, tenor, (Lisans 3)
Händel (Agrippina) “Qual piacere a un cor pietoso…prendi tu ancora”
Fasolo “Cangia cangia”
Özlem EBESEK, piyano

6. DÜŞKÜN, Ceren Gamze, soprano (Lisans 3)
Mozart (Le Nozze di Figaro) “Porgi Amor”
Selman Ada (Aşk-ı Memnu) “Kul köle”
Özlem EBESEK, piyano

7. MANSUROĞLU, Faik, bariton, (Lisans 3)
Rossini (Il Barbiere di Siviglia) “Largo al Factotum”
Bach (Magnificat) “Quia fecit mihi magna”
Aylin ÖZUĞUR, piyano

8. KOCATÜRK, Ulaş, tenor, (Lisans 3)
Scarlatti “Se tu della mia morte”
Schumann – Das ist ein Flöten und Geigen
Özlem EBESEK, piyano

9. ALPAY, İlkin, soprano (Lisans 1)
Bellini (I Capuletti) “Ecco mi... Oh quante volte” 
Selman ADA (Aşk-ı Memnu) “Kul Köle” 
Aylin ÖZUĞUR, piyano

10. YILMAZ, Uğur, bas (Lisans 2)
Mozart (Don Giovanni) “Madamina, il catalogo é questo”
Caldara “Come raggio di sol”
Özlem EBESEK, piyano

Genç Profesyonel Kategorisi Yarı Finalistler

1. HANCI, Burcu, soprano
Bellini (I Capuletti) “Ecco mi... Oh quante volte”
Selman ADA (Ali Baba ve Kırk) “Ninni”
Özlem EBESEK, piyano

2. KUL, Burak, bariton
Verdi (Don Carlo) “Perme quinto”
A.A. Saygun - Bozlak
Özlem EBESEK, piyano

3. AKGÜN, Arzu, soprano
Bellini (La Sonnambula) “Ah! Non credea mirarti...Ah, non giunge”
S. ADA (Ali Baba ve Kırk) “Ninni”
Aylin ÖZUĞUR, piyano

4. AKMETE, Turgut, tenor
Puccini (Tosca) “E lucevan le stelle”
A.A. Saygun - Yalancı Dünya
Özlem EBESEK, piyano

5. KARAKAYA, Ezgi, mezzosoprano
Donizetti (La Favorita) “O mio Fernando”
T. Taviş, Benim oğlum ses verir şu dağlara
Hande UÇAR, piyano

6. SİNER, Tolga, counter-tenor
Porpora (Polifemo) “Atto Giove”
Y. Tura, Sevmek Nedir?
Özlem EBESEK, piyano

7. SOLMAZ, Çiğdem, mezzosoprano
Rossini (Il barbiere di siviglia) “Una voce poco fa”
A.A. Saygun, Kapasamda gözümü
Aylin ÖZUĞUR, piyano

8. ÖZKAN, Doğukan, bas
Bizet (Carmen) “Votre Toast”
S. ADA (Ali Baba ve Kırk), Asla, asla unutmam!
Nicoletta OLIVIERI, piyano

Üniversite Kategorisi Elemeler

Birinci Elemeyi Kazananlar:

DİLARA SAK
BERKCAN BENİÇ
ARDA AYBEK
ENİS CİHAT KIZILGÜL
MELİS ÇIRPICI
ANIL ÖNDER
UĞUR ATASOY
İLKİN ALPAY
FAİK MANSUROĞLU
CEMRENAZ OKAN
BURAK KARAOĞLANOĞLU
ULAŞ KOCATÜRK
BARIŞ YAVUZ
RAMAZAN KARAOĞLANOĞLU
UĞUR YILMAZ
MELİS YEGÜL
BENGİSU ÇİMEN
SELİN UZUN
ÖZLEM PAMUK
CEREN GAMZE DÜŞKÜN
YUNUS EMRE ŞAHİNGÖZ

İkinci Elemeyi Kazananlar:

RAMAZAN KARAOĞLANOĞLU
BENGİSU ÇİMEN
YUNUSEMRE ŞAHİNGÖZ
BURAK KARAOĞLANOĞLU
UĞUR YILMAZ
FAİK MANSUROĞLU
İLKİN ALPAY
SELİN UZUN
CEREN GAMZE DÜŞKÜN
ULAŞ KOCATÜRK

Genç Profesyonel Kategorisi Elemeler

Birinci Elemeyi Kazananlar:

EKİN NAZ KAPTAN
A. BURAK DABAKOĞLU
ANIL GÜNDÜZ
DAĞUKAN ÖZKAN
BETÜL UZUNOĞLU
HÜLYA ŞAHİN
TOLGA SİNER
BURAK KUL
TURGUT AKMETE
ÇİĞDEM SOLMAZ
BURCU HANCI
EZGİ KARAKAYA
ERDİ CAN AKBAŞ
ARZU AKGÜN

İkinci Elemeyi Kazananlar:

TOLGA SİNER
DOĞUKAN ÖZKAN
TURGUT AKMETE
BURAK KUL
EZGİ KARAKAYA
ÇİĞDEM SOLMAZ
BURCU HANCI
ARZU AKGÜN